“HET HOF DER TEMPELHEEREN”
Het “Tempelhof”, achter de Sint-Martinuskerk werd gebouwd op de zandige buitenbocht van de Leie en was in de 12de eeuw omwald. Het was eén der oudste landbouwnederzettingen van Sint-Martens-Latem . Het goed was deel van de bezittingen van de Gentse St.-Baafsabdij. Tussen ca. 1200 en 1221 kwam het in handen van burggravin Margaretha van Kortrijk. In 1565 werd de hoeve met aangelanden overgedragen aan het bisdom en “Cappittelgoet”. In 1797 werd het als nationaal goed verkocht.
Sindsdien onderging het ‘Hof’ uiteraard diverse aanpassingen en renovaties en deden heel wat verhalen de ronde.
Deze intrigeerden de Latemse auteur Armand Vermeulen.
Jarenlang ging hij op zoek naar de historische onduidelijkheden en de nog altijd verborgen geheimen van deze parel van het Latems onroerend erfgoed.
In zijn bekende verteltrant stelde hij alles te boek in een kritische benadering waar hij bekende en onbekende verhalen en toestanden blootlegt en aldus de vroegere geschiedenis aanvult en hierdoor ook soms ontluistert.
“Den Laethemschen Vriendenkring” vond het dan ook een opportuniteit en een eer Armand Vermeulen uit te nodigen om in de Latemse Brouwerijschuur’ zijn boek te laten voorstellen en toe te lichten.
Wie? Den Laethemschen Vriendenkring’
Wat? Voorstelling boek “Het Hof der Tempelheeren” van Armand Vermeulen
Waar? De Latemse Brouwerijschuur, Dorp 24, Sint-Martens-Latem
Wanneer? Dinsdag 11 februari 2014 om 19.30 uur.
Deelnemen? Gratis – Iedereen welkom
De auteur zal het boek naamtekenen en personaliseren.