DEURLE (Sint-Martens-Latem) : De Pontstraat blijft een ‘zorgenkind’

Al sinds eind de jaren tachtig van vorige eeuw wil het gemeentebestuur van Sint-Martens-Latem de Pontstraat tussen Sint-Martens-Leerne en Nazareth veiliger te maken. Fietsers en voetgangers hadden en hebben nog steeds nood aan een veilig tracé. Naast fiets- en voetpaden staan ook de noodzakelijke aanleg van een gescheiden rioleringsstelsel en een vernieuwd wegdek op de gemeentelijke verlanglijst.  De werken zullen gecombineerd worden met de sanering van het rietveld in de Oude Pontweg en zullen ook een impact hebben op omliggende straten zoals Voordelaan, Philippe de Denterghemlaan, Leiepark en Dorpstraat. De werken aan de Klapstraat naar Nazareth toe werden gelukkig al in een eerste fase voltooid maar voor de Pontstraat loopt het blijkbaar niet zonder slag of stoot.

Aangezien de Pontstraat een gewestweg is, hebben Farys en het Vlaams Gewest een omgevingsvergunningsaanvraag ingediend. Dit dossier werd door het Departement Omgeving volledig en ontvankelijk verklaard.

De fractie “Voor Latem en Deurle’ heeft toch nog vragen bij dit heikele dossier.

Tot 5 juni 2020 konden opmerkingen en suggesties geformuleerd worden in het kader van het openbaar onderzoek over de omgevingsvergunningsaanvraag Aanleg riolering en heraanleg wegenis van de Pontstraat in Deurle. 

“Dit ontwerp werd vreemd genoeg niet voorafgaandelijk ter bespreking voorgelegd aan de gemeenteraad, zodat VOOR LATEM EN DEURLE niet de mogelijkheid heeft gekregen om inhoudelijk suggesties en bijsturingen te doen. Dit is een verloren kans omdat het project zich nu in een laatste rechte lijn bevindt en inspraak zo zeer moeilijk wordt gemaakt. Inspraak is immers meer dan het louter mededelen en ter goedkeuring voorleggen wat reeds werd beslist.”, zegt Nicolas BOSSCHEM, fractieleider van VOOR LATEM EN DEURLE 

“Er viel nochtans veel te zeggen over het voorliggende ontwerp: 

– tussen de Oude Pontweg en het rondpunt met de Xavier de Cocklaan wordt er voorzien in maar liefst 3 verschillende snelheidsregimes, waaronder een deel zone 70 (!); – de ingang van het speelbos, ter hoogte van de Dorpsstraat, wordt niet voorzien van een voldoende veilige oversteekplaats voor onze kinderen; – op sommige plaatsen (vb ter hoogte van de Kerkweg) worden er betonklinkers gebruikt…wat de geluidsoverlast door het doorgaand verkeer nog versterkt.”, klinkt het verder. 

“VLD maakte van het openbaar onderzoek dan ook gebruik om de koe bij de horens te vatten en formuleerde oa. de volgende drie opmerkingen/suggesties: 

  1. Het terugbrengen van 3 naar 2 snelheidsregimes; geen invoering van een zone 70!; wel behoud van de zone 50. Behalve op het traject tussen de Philippe de Denterghemlaan en de Wijngaard waar de invoering van een zone 30 ons aangewezen lijkt, geflankeerd door een versmalde wegenis, met de nodige groen inplanting eigen aan het aldaar gelegen beschermd dorpszicht “Dorpskern Deurle”.
    2. Aan de ingang van het speelbos wordt beter geen wijziging van het snelheidsregimes van 30 naar 50 voorzien, wel wordt de zone 30 daar beter behouden en moet er worden voorzien in een bijkomende snelheidontradende inrichting met veilige oversteek faciliteiten voor onze spelende kinderen;
    3. Geen beton klinkers op de wegenis en verkeersplateau’s, wel geluidsabsorberend uitgewassen beton, zoals elders in onze gemeente wordt gebruikt.”, legt Nicolas BOSSCHEM uit. Hij wacht nu benieuwd af of de meerderheidsfractie, Welzijn, rekening zal houden met deze bemerkingen. 

    Inmiddels ziet het er naar uit dat de werken toch al gedoemd zijn om, in het beste scenario, op te schuiven naar eind 2021…

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s

Deze site gebruikt Akismet om spam te bestrijden. Ontdek hoe de data van je reactie verwerkt wordt.