Fietssnelweg F7 dendert verder langs spoorlijn Gent-Kortrijk

Op vrijdag 22 november werd het nieuwe deel van de fietssnelweg F7 in Zulte officieel geopend. Langs de spoorweg Gent – Kortrijk is een belangrijke schakel gerealiseerd op de fietssnelweg die Gent met Kortrijk moet verbinden.

Nieuw deel van fietssnelweg

De Provincie Oost-Vlaanderen realiseerde een nieuw onderdeel van de fietssnelweg F7 tussen de Nachtegaalstraat, op de grens met Deinze, en de Kruishoutemstraat.
Over een afstand van 1 400 meter werd een vrijliggende fietsweg aangelegd van 3 meter breed. Ook werd een rechtstreekse verbinding met woonzone ‘Leliepark’ voorzien van 60 meter lang. Het fietspad is aangelegd in asfalt voor meer rijcomfort en wordt voorzien van kwalitatieve verlichting.

Extra aandacht ging naar de waterhuishouding. Over 120 meter werd de Tichelbeek verplaatst.
Er werden 2 overbruggingen voorzien. Een as verschuiving op de fietsweg zorgt voor voldoende ruimte voor de afwateringsgracht. Op die manier blijft de afwatering van het gebied gewaarborgd. Om hoogteverschillen op de fietssnelweg te vermijden, werd plaatselijk gewerkt met een ophoging door middel van schanskorven.

Het fietspad werd uitgevoerd door het bedrijf Van Robays nv uit Zulte.

De totale kostprijs voor de fietsinfrastructuur bedraagt 500 000 EUR (incl. btw) en wordt bekostigd door de Provincie Oost-Vlaanderen. De Vlaamse overheid geeft hierbij een financiële tussenkomst van 50% aan de Provincie Oost-Vlaanderen omdat deze fietssnelweg onderdeel is van het bovenlokaal functioneel fietsroutenetwerk.
De gemeente Zulte stelt de gronden ter beschikking voor de aanleg van de fietssnelweg. Na de oplevering wordt de gemeente Zulte eigenaar van de fietsweg en staat ze in voor het goede beheer en het onderhoud ervan.

Provincie Oost-Vlaanderen, pionier in fietssnelwegen

De nieuwe fietsinfrastructuur maakt onderdeel uit van de fietssnelweg F7. De verbinding van Zulte richting het station van Deinze staat op de planning voor 2021, gelijklopend met de realisatie van de brug over de Volhardingslaan. Ook vanaf Kruishoutemstraat richting Meylegemstraat wordt verder gewerkt aan de realisatie van het fietssnelwegennetwerk. Op die manier wil de Provincie zo snel mogelijk fietssnelweg F7 op haar grondgebied afwerken.
“De Provincie Oost-Vlaanderen is het fietsbestuur bij uitstek. De versnelde uitbouw van een bovenlokaal functioneel fietsnetwerk is de prioriteit. Fietssnelwegen vormen de ruggengraat van dit fietsroutenetwerk en verbinden steden en gemeenten met elkaar.
De Provincie Oost-Vlaanderen heeft de ambitie om voor haar grondgebied een sluitend netwerk van fietssnelwegen te realiseren. Door hoogkwalitatieve, veilige, comfortabele en voldoende ruim gedimensioneerde fietsinfrastructuur aan te leggen, worden meer pendelaars en scholieren overtuigd om de fiets te nemen. Op die manier wordt de fiets een veilig, snel en gezond alternatief voor dagelijkse verplaatsingen.”

Aldus Gedeputeerde Riet Gillis, bevoegd voor Mobiliteit.

fietssnelweg zulte 2

 

 

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s

Deze site gebruikt Akismet om spam te bestrijden. Ontdek hoe de data van je reactie verwerkt wordt.