Sint-Martens-Latem: lezing ‘Turkije aan de Leie’ door Tina De Gendt

Het bestuur van het Davidsfonds Latem-Deurle nodigt u in het kader van de Nacht van de Geschiedenis met als thema “Verre Buren”  uit op de lezing
Turkije aan de Leie door Tina De Gendt

op maandag 9 maart 2020 te 20u
in de Brouwerij  Dorp 24 te Sint-Martens-Latem

Tina De Gendt is historica en werkt als freelance journalist.
Ze is gids in Gent en brengt met haar boek ‘Turkije aan de Leie’ het verhaal van de naoorlogse migratie naar België.
Het is nu zowat 53 jaar geleden dat de eerste Turkse arbeidsmigranten in Gent arriveerden om in de leeggelopen textielfabrieken te werken.
Al die tijd bleef hun verhaal – een verhaal van toeristenarbeiders die zich vermomden als hippies in de jaren zeventig, van vollopende volkswijken, van pita en Mercedessen in de sociale woonwijk – onverteld. Tot nu.
Vandaag hebben meer dan 20.000 Gentenaren (zowat één op twaalf) roots in Turkije. Wie migratie wil begrijpen, mag deze lezing niet missen

Het verhaal van Turkse gastarbeiders in ‘het New York van België’

turkije
Lezing:
Deelnameprijs:DF-leden met ledenkaart: gratis            Niet-leden: 5  euro

 

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s

Deze site gebruikt Akismet om spam te bestrijden. Ontdek hoe de data van je reactie verwerkt wordt.